Baltic Sea Cup 2009 Estonia – ülevaade | Prindi |

Baltic Sea Cup 2009 Estonia – ülevaade sellest, mis toimus.

Möödunud nädalavahetusel (9-10 mai) toimus Tallinna Hipodromil, Pladiski mnt 50, rahvusvaheline sport-paintballi võistlus – Baltis Sea Cup 2009 Estonia. Seeria asutati aastal 2009 ning ostustati läbiviia esimese etappi Eestis, mille korraldajaks oli Eesti vanim paintballiga tegelev klubi – Eesti Paintballi Klubi (Estonian Paintball Club). Rohkem Baltic Sea Cup’i seeriast saab lugeda siin või seeria ametlikul leheküljel www.bscup.com.

http://www.paintball.ee/audrius/auhinnad.jpg

8 Mai 2009

Võistluste-eelne päev. Alates kella 17.00-st alustatakse ettevalmistus töödega võistlusteks. Saadi püsti kõik olulised ja esmavajalikud asjad – kompressori voolikud, telgid, kaitsevõrk ja peaaegu kogu mänguväljak. Selle tõttu, et töödega ei saanud alustada hommikust, korraldajad olid 4 tundi esialgsest graafikust maas. Töödega ettevalmistus päeval lõppetati kell 12 öösel. Hommikuks olid jäetud ainult pisiasjad.

9 Mai 2009

Hommik oli üllatav. Öö läbi sadas vihma ja ilm oli tuuline, ning sellise ilma tõttu oli hommikul vaatepilt halb: maha olid kukkunud tellingud ja kaitsevõrk, väljaku figuurid olid igal pool laiali. Töödega alustati kel 8 hommikul. Ettevalmistused jätkusid vihma ja tuule all. Tööd tehti kiiresti ja ohutuse mõttes tugevdati kõike seda, mida tuul võis ümber lükata.

Ajagraafik nihkus 1 tunni edasi. Vaatamata ilmastikuoludele, mängud algasid. Peamised probleemid, millega puutusid kokku mängijad, olid varustusega. Tuul mõjutas kuuli lendu ja vihm põhjustas kuulide lõhkumist torus, osad markerid ei töötanud stabiilselt. Päeva teisel poolel ilm muutus paremaks. Vihma sadas vaheldumisi, mis andis mõnedel võistkondadel võimaluse mängida headel tingimustel.

Tuul keeras vihmavarjud tagurpidi…

http://lh4.ggpht.com/_DCXpavGMWbY/Sgpy_Z7MBnI/AAAAAAAAI6s/LphV2GeXMyg/s576/P1050706.JPG

Divisjon 1 mängud olid väga dünaamilised ja professionaalsel tasemel. Kokku tulid Eesti ja Baltikumi parimad võistkonnad, sh Chilli Pepperes (LV) (7 koht CPL 2008 Millennium series), kes olid algusest peale turniiri favoriidid.

Divisjonis 1 võtsid osa:

1. Chilli Peppers Riga (LV)

2. Instinct Gemoss Liepaja (LV)

3. Urho Vantaa (FIN)

4. War Wolves EPC (EE)

5. Steel Nerve EPC (EE)

6. Adrenaliin (EE)

7. BugZ (EE)

Eelvooru tulemused Division 1 saab vaadata siin

Poolfinaali pääsesid võistkonnad:

1.      Chilli Peppers (LV)

2.      Instinct Gemoss Liepaja (LV)

3.      War Wolves (EE)

4.      Urho Vantaa (FIN)

Mängud muutusid veel kaasahaaravamaks. Esimene kohtumine poolfinaalis oli võistkondadel Instinct Gemoss Liepaja (LV) ja War Wolves (EE). War Wolves’il oli eelvoorus kaks võitu ja kaks kaotust, Instinct mängis paremini ja sai kolm võitu, ühe kaotuse eelvoorus. Lõpliku tulemust ei suutnud keegi ette arvata, kuid kohtumine lõppes War Wolves’ide jaoks võiduga 4-2 Instinct’i üle, millega esimene pääses kuld finaali ja teine pronks finaali.

Teine kohtumine poolfinaalides oli võistkondade vahel Chilli Peppers (LV), kellel ei olnud ühtegi kaotus eelvoorudes, ja Urho Vantaa (FIN), kes tuli eelvoorudest kahe võiduga ja kahe kaotusega. Mängu tulemuseks tuli 4 -1 Chilli Peppersi kasuks, seega nad pääsesid kuld finaali ja Urho pronks finaali.

Division 1 poolfinaalide tulemused siin

Pronks finaali esimene kohtumine Inctinct Gemoss Liepaja (LV) ja Urho Vantaa (FIN). Võistkonnad juba kohtusid eelnevalt poolfinaalides, kus võitjaks tuli Instinct Gemoss liepaja, kuid paljude arvasid, et Urho suudab ennast võtta kokku ja võita, aga seda ei juhtunud. Raskes mängus seisuga 4-3 Instinct Gemoss Liepaja (LV) kindlustas endale Baltic Sea Cup 2009 Estonia positsiooni kolmandal kohal, seega Urho Vantaa (FIN) tuli neljandale positsioonile.

Kuld finaalis kohtusid Chilli Peppers (LV) ja War Wolves (EE). Nende kahe võistkondade vahel juba mitu aastat järjest käib tige võistlus. Eelvoorudes Chilli Peppers võitis War Wolves’i tulemusega 3-0. Kui vaadata minevikku, siis võistkonnad kohtusid juba samades tingimustes kuld finaalis Tartus, 2008 aastal 19 juulil ESPL raames, ning võitjaks tuli War Wolves. Pinget oli aina rohkem ja rohkem nii mängijatel kui ka vaatajatel, kas BSC 2009 Estonia esikoha karikas jääb Eestisse või sõidab Läti? Kuhtumise tulemus 4-0 Chilli Peppers (LV) kasuks (esikoht) ja War Wolves jäi teiseks.

Division 1 finaalide tulemusi saab vaadata siin

Instinct Gemoss Liepaja (LV)  -3 koht

http://lh3.ggpht.com/_DCXpavGMWbY/Sgp0Ir4yYgI/AAAAAAAAI90/FErnu-o2cJI/P1050753.JPG

War Wolves (EE) – 2 koht

http://lh3.ggpht.com/_DCXpavGMWbY/Sgp0TSDrGFI/AAAAAAAAI-M/xSedH53Ed6w/P1050759.JPG

Chilli Peppers (LV) – 1 koht

http://lh4.ggpht.com/_DCXpavGMWbY/Sgp0dsjHfjI/AAAAAAAAI-k/hFzmGgAyeRE/P1050765.JPG

Esimene turniiripäev on lõppenud. Õnnitlused võitjatele ja suur tänu kõigile, kes võtsid osa Baltic Sea Cup 2009 Estonia Division 1’s.

10 Mai 2009

Kätte on jõudnud järjekordne võistluse päev. Selle päeva jooksul kohtuvad Division 2 ja Division 3.

Päeva alustasid Division 3 mängud. Väga meeldiv oli näha uusi võistkondasid nii Eestist, kui ka Lätist. Selles divisjonis oli kõige rohkem võistkondi:

1. Adrenaliin Light (EE)

2. NastyDog (EE)

3. NastyDog Light (EE)

4. Hot Shots (EE)

5. Team 141 EVO (EE)

6. OZK (EE)

7. Red Dot (EE)

8. Damage Dealer (LV)

Võrreldes teiste divisjonidega on Division 3 algaline, kus mängijad saavad oma esimese kogemus sportlikust paintballis, kuid vaatamata sellele olid mängud väga põnevad. Oma mängu poolest paistsid välja Team 141 EVO (EE), Hot Shots (EE), Nasty Dog (EE) ja Nasty Dog Light (EE).

Division 3 eelvooru tulemusi saab vaadata siin

Division 3 poolfinaali pääsenud võistkonnad:

1.      Nasty Dog (EE)

2.      Team 141 EVO (EE)

3.      Nasty Dog light (EE)

4.      Hot Shots (EE)

Päeva teisel poolel hakkasid mängima Division 2. Favoriidiks selles divisjonis oli Sigur Light (LV), tugevdatud Sigur (LV) mängijatega (22 koht SPL, Millennium Series). Võistkonnas Aman (LV) olid nähtud CPL/SPL mängijad ja Team 141 (EE) tugevdati võõrleegionäridega Venemaalt. Väga edukalt, ühe kaotusega, läbisid eelvoore võistkonnad Aman (LV) ja Sugur Light (LV), võistkonnad EPC (EE) ja Team 141 (EE) tulid eelvoorudest kahe kaotusega. Seega need neli võistkonda kindlustasid endale koha poolfinaalides.

Division 2 võistkonnad:

1. Team 141 EPC (EE)

2. EPC (EE)

3. Nosebleed (EE)

4. Sigur Light (LV)

5. Infinity (LV)

6. Bad Boys (EE)

7. AMAN (LV)

Division 2 eelvooru tulemusi saab vaadata siin

Division 2 poolfinaali Pääsenud võistkonnad:

1.      Sigur light (LV)

2.      Aman (EE)

3.      EPC (EE)

4.      Team 141 (EE)

Poolfinaalid mängiti vaheldumisi, esialgu Division 3 ja seejärel Division 2.

Division 3 esimeses poolfinaalis kohtusid Nasty Dog (EE) ja Hot Shots (EE). Tulemus oli etteaimatav. Nasty Dogs seisuga 2-0, võidab Hot Shots’i ning jätkab oma mängu kuld finaalis, Hot Shots aga pronks finaalis. Sama edukalt võitis võistkond Nasty Dog Light (EE) teises poolfinaalis võistkonda Team 141 EVO (EE) seisuga 2-0.

Division 3 poolfinaalide tulemusi saab vaadata siin

Esimene kohtumine Division 2 poolfinaalis oli Sigur Light (LV) ja Team 141 (EE). Paljude arvates oli ilmselge, et võistkond Sigur light (LV) võttab võidu endale, sest vaadates Team 141 viimast esinemist Riias, Capitals Cup 2009 Riga Event, kus võistkond saavutas viimase koha, ei olnud muljet avaldav. Kuid juhtus üllatus, Sigur Light (LV) kaotas Team 141 (EE) seisuga 1-2. Väga pingeline ja emotsionaalne mäng ettearvamatu lõpuga, mille tulemuseks Team 141(EE) pääses edasi kuld finaali ja Sigur Light (LV) pronks finaali.

Teises poolfinaalis kohtusid Aman (LV) ja EPC (EE), ning mäng lõppes seisuga 2-0 Aman’i kasuks, mis kindlustades sellega koha kuld finaalis ja EPC (EE) pääseb pronks finaali.

Poolfinaalide Division 2 tulemusi saab vaadata siin

Division 3 pronks finaalis Hot Shots (EE) sai jagu Team 141 EVO (EE) seisuga 2-1. Kuld finaalis kohtusid ühe klubi võistkonnad Nasty Dog (EE) ja Nasty Dog Light (EE). Mõlemad võistkonnad paistsid silma oma hea mängu poolest, ning finaal tuli väga huvitav, kuid vaatamata sellele Nasty Dog (EE) oli see kord kindel võtja. Nasty Dog  võitis seisuga 2-0 Nasty Dog Light’i (EE), kes jääb teisele positsioonile.

Division 3 finaalide mängu tulemusi saab vaadata siin

Division 3 tulemused:

1. Nasty Dog (EE)

2. Nasty Dog Light (EE)

3. Hot Shots (EE)

4. Team 141 EVO (EE)

5. Adrenaliin Light (EE)

6. Damage Dealer (LV)

7. Red Dot (EE)

8. OZK (EE)

Hot Shots (EE)- 3 koht

http://www.paintball.ee/audrius/HotShots.jpg

Nasty Dog Light (EE) – 2 koht

http://www.paintball.ee/audrius/NastyDogLight.jpg

Nasty Dog (EE) – 1 koht

http://www.paintball.ee/audrius/NastyDog.jpg

Division 2 esimeses finaalis 3 ja 4 koha eest kohtusid Sigur Light (LV) ja EPC (EE). Võistkonnad juba kohtusi eelnevalt eelvoorudes, kus võitjaks osutus EPC seisuga 2-1. Kuid see kord Sigur Light (LV) keskendus rohkem mängule ja võitis EPC’d seisuga 2-0. Esimese ja teise koha mängus kohtusid võistkond  Aman (LV)  ja Team 141’i (EE). Aman (LV) võitis seisuga 2-1.

Division finaalide mängu tulemusi saab vaadata siin

Division 2 tulemused:

1. AMAN (LV)

2. Team 141 (EE)

3. Sigur Light (LV)

4. EPC (EE)

5. Infiniti (LV)

6. Cascade (EE)

7. BadBoys (EE)

Sigur Light (LV) 1. koht

http://www.paintball.ee/audrius/SigurLight.jpg

Team 141 (EE) 2. koht

http://www.paintball.ee/audrius/Team141.jpg

Aman (LV) 3. koht

http://www.paintball.ee/audrius/Aman.jpg

Parimate mängijate auhinda pälvisid Evgenij Bychkovski (DIV1, Chilli Peppers (LV)), Maksim Fomin (DIV2, Team 141(EE) võõrlegionär, Hooligans, Russia, St.Petersburg mängija) ja Rando Vaher (DIV3 Nasty Dog (EE)).

Pilte turniirist saab vaadata:

1.      Esimene päev

2.      Esimene päev

3.      Teine päev

4.      Esimene päev

5.      Teine Päev

6.      Esimene päev

7.      Esimene Päev

Eesti Paintballi Klubi tänab turniiri läbiviimise toetajaid ja sponsoreid:

Saku Läte – www.sakulate.ee

ClubVonÜberblingen – www.uberclub.ee

Palladium turvateenused – www.palladium24.ee

Tallinna Hüpodroom – www.hipodroom.ee

Arena Pubi – www.arenapub.ee

Sissos Finland – www.sissos.fi

PTP paintball club – www.paintballer.lv

Luxlimu – www.luxlimu.ee

Kristiine Megazone – www.lasergame.ee

Hotell Strooni – www.stroomi.ee

Suured tänud BSC 2009 Estonia EUROREF kohtunikele

Div1 kohtunikud

http://lh3.ggpht.com/_DCXpavGMWbY/Sgp0pABIkgI/AAAAAAAAI_E/WjzL-v-b21I/P1050772.JPG

Div2 ja DIV 3 kohtunikud

http://www.paintball.ee/audrius/REF2.jpg

Eesti Paintballi Klubi on Eesti kõige aktiivseim sportliku paintballi arendaja ja käivitaja. Iga aastaga me võttame oma õlgadele uusi väljakutseid turniiride korraldamises ning püüame tulla välja rahvusvahelisele paintballi areenile. Meil oli väga suur au avada baltic Sea Cup 2009 seeriat ja vaatamata ilmastiku oludele see meile õnnestus. Suured tänud ka Teile, kallid paintballi armastajad, kes leidsid aega ja külastasid meie poolt korraldatud võistlust. Kohtumiseni järgmistel võistlustel.

Autor: Audrius Borozdin

Comments
Add New
Write comment
Name:
Email:
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
 
 
 
 
Advertisement